دستگاه ادراری و تناسلی

دستگاه ادراری مواد زاید را به شکل ادرار از خون می زداید. کلیه ها مواد زاید را از خون دفع می کنند. مواد زاید با آب ترکیب می شود تا ادرار را تشکیل دهد. ادرار از کلیه ها به دو لوله نازک به نام میزنای (حالب) می رود و از آنها رهسپار مثانه می شود. وقتی که مثانه پر می شود، ادرار از طریق مجرای خروجی مثانه تخلیه می شود.

دستگاه تناسلی به انسان ها اجازه می دهد که بچه دار شوند. اسپرم مرد، تخمک زن را در لوله فالوپ بارور می کند. تخمکی که در لوله فالوپ بارور شده رهسپار رحم می شود. رحم جایی است که جنین در طول یک دوره نه ماهه در آن پرورش می یابد.

گیاهان موثر در بهبود سیستم ادرای و تناسلی:

ذرت(کاکل)

ادرار آور،آرام کننده دستگاه ادراری،از بین برنده سنگ مثانه،التهاب مثانه

زغال اخته

پزشکان و محققان حوزه تغذیه این میوه‌های قرمز را بهترین سلاح برای حفاظت از مجاری ادراری می‌دانند به خاطر این که حاوی خواص آنتی بیوتیکی و آنتی‌اکسیدانی است. این میوه‌های ریز حالت اسیدیته ادرار را بیشتر کرده و به همین دلیل هر نوع باکتری را دفع می‌کنند. زغال اخته از بین برنده باکتری‌ها است.

پاپایا

پاپایا یکی دیگر از میوه‌های مفید برای پیشگیری و درمان عفونت‌های ادراری است. این میوه نیز حالت اسیدیته ادرار را بالا برده و باعث دفع باکتری‌ها و درمان عفونت ادراری می‌شود. پاپایا جزو گنجینه‌های طبیعی و سرشار از آنتی‌اکسیدان‌ها و ویتامین C است. باید بدانید که پاپایا یک میوه سم زدای مفید و سرشار از فیبرها است که به میزان زیادی آنتی‌اکسیدان دارد و مثانه و روده‌ها را تمیز می‌کند. پاپایا به دلیل دارا بودن آنزیم‌ها به کاهش التهاب کمک کرده و التیام بخش است.

چای

ﻣﺤﺮﻙ ﺳﻴﺴﺘﻢ ﺍﻋﺼﺎﺏ ﻣﺮﻛﺰﻱ،ﻗﺎﺑﺾ ،ﺍﺩﺭﺍﺭﺁﻭر،ﻣﺴﻜﻦ ﻋﻄﺶ ﻛﺎﺫﺏ ﻭ ﺳﺮﺩ ﺩﺭﺩ ﻫﺎﻱ ﻧﺎﺷﻲ ﺍﺯ ﺳﺮﺩﻱ ﻣﺰﺍجی

گزنه

ﻣﻔﺮﺡ ﺍﻋﻀا،ﺍﺩﺭﺍﺭ ﺁﻭر،ﻗﺎﻋﺪﻩ ﺁﻭر،ﻣﻌﺮق